Zamek z klocków - Malbork

Zamki budował chyba każdy, kto kiedykolwiek był małym chłopcem. Czyli praktycznie każdy przedstawiciel płci męskiej 🙂 Teraz ta klasyczna zabawa zyskała nowy wymiar – naukę historii!

Coś w tym jest, że wszystkich nas – większych i mniejszych chłopców – pociągają te wielkie, tajemnicze budowle sprzed wieków. Na plaży budowaliśmy je z piasku, ciesząc się możliwością stworzenia fos wypełnionych wodą. Po powrocie do domów tworzyliśmy nasze zamki z tego, co było pod ręką, najczęściej z klocków. Jeśli były to klocki drewniane to tym lepiej, bo naszą fortecę dało się potem w widowiskowy sposób zburzyć. I to było super!

A co gdyby te zamki były nie tylko łatwe do zbudowania, ale też pięknie wyglądały? Mało tego że pięknie – gdyby wyglądały jak prawdziwe, historyczne zamki? To byłoby jeszcze bardziej super, no nie?

Ha! I tu mamy dla Was coś, czego pewnie się nie spodziewaliście – zupełnie nowatorski, rzemieślniczy produkt, jakiego nie mielibyście szansy kupić w zwykłym sklepie. Tylko w Bavio możecie nabyć piękne zestawy drewnianych klocków, z których można zbudować kopie prawdziwych zamków. Zobaczcie sami!

 

 

Nasza zamki z klocków są idealne na prezent, także z uwagi na piękne opakowanie w postaci drewnianej skrzyni. Ale uwaga – to są naprawdę wielkie zestawy! Największy z nich – Malbork – zawiera aż 360 cisowych klocków, które ważą łącznie kilkanaście kilogramów i zajmują skrzynię wielkości sporej walizki. Sam zamek także jest ogromny, a jego złożenie zajmuje ponad 2 godziny!

Poza odtwarzaniem historycznych zamków klocki mogą posłużyć także do budowy własnych fortyfikacji. Cokolwiek byśmy z nich nie stworzyli, zawsze będą to piękne fortece z blankami i czerwonymi, spadzistymi dachami. Wystarczy ruszyć wyobraźnią! Ale czyż nie ćwiczenie wyobraźni jest najpiękniejsze w zabawie klockami?

 

W ofercie mamy już gigantyczny Malbork (jego raczej przedstawiać nie trzeba), dużo bardziej kompaktowy Będzin (piastowski zamek ze Śląska), a także polskie zamki kresowe – Łuck i Chocim. Wszystkie wiążą się z przeszłością naszego kraju i w tym ich siła. Nie tylko sprawiają frajdę, ale także uczą historii. Pod Chocimiem Polacy odnieśli dwa słynne zwycięstwa, a Malbork był oblegany zaraz po słynnej bitwie pod Grunwaldem, a przejęty kilkadziesiąt lat później. O tych faktach można poczytać w książeczkach dołączonych do naszych klocków. Czy istnieje przyjemniejszy sposób na naukę historii niż odtwarzanie jej we własnym pokoju?

Zamki z klocków są produktem rzemieślniczym, robionym także na zamówienie. Jeśli ktoś z naszych czytelników zażyczyłby sobie stworzyć własny zestaw wzorowany na jakiejś innej budowli – prosimy o kontakt z Doradcą Bavio. Postaramy się pomóc 🙂

 

Tymczasem polecamy rzucić okiem także na inne zamki na stronie sklepu lub na filmikach poniżej.

 

 

 

Fortece i zamki, czyli zabawy z historią

Dodaj komentarz