Zabawki drewniane

Tomasz Edison powiedział kiedyś: „Uczynimy elektryczność tak tanią, że tylko bogaci będą palić świeczki”. I faktycznie tak się stało. Bardzo podobnie jest z drewnem – po wyparciu przez tani plastik stało się tworzywem premium. Także wśród zabawek.

Niektórzy rodzice wychodzą z założenia, że nie warto inwestować w zabawki, bo dzieci będą się bawić wszystkim. Rzeczywiście tak jest. Jeśli zostawimy malucha w towarzystwie np. psiej kupy, zapewne weźmie ją do rączki, a może i do buzi.

Jeśli jednak należysz do drugiej grupy rodziców, przykładającej uwagę do tego, czym bawią się Twoje dzieci – polecamy zwrócić uwagę na drewno. Zabawki wykonane z tego materiału, są nie tylko ładniejsze, ale także przyjemniejsze w dotyku. Plastik jest sztuczny i śliski. Drewno – bezpieczniejsze i oczywiście bardziej ekologiczne. Dlatego wielu rodziców wybiera produkt z naturalnego materiału, jeśli tylko ma taką możliwość. A często ma, ponieważ wiele zabawek występuje w wersjach i drewnianych i plastikowych, na przykład samochody. Jedną z najpopularniejszych zabawek w ofercie Bavio.pl jest ta wywrotka. Pewien Klient opowiedział nam, że jego synek po prostu nie potrafi się z nią rozstać [jeśli czyta te słowa to pozdrawiamy 🙂 ]. Bierze ją ze sobą wszędzie, do przedszkola, do babci, a nawet zdarza mu się z nią zasnąć w łóżeczku. Jesteśmy w stanie się założyć, że plastikowy samochód nie byłby w stanie zrobić takiej kariery.

Duża wywrotka

Warto mieć na uwadze, że zabawki wykonane z drewna wcale nie muszą być toporne i kanciaste. Zdolni rzemieślnicy potrafią stworzyć z tego materiału prawdziwe cacka. Nawet dorośli panowie mogą zachwycić się jakością drewnianych modeli retro, odwzorowujących przedwojenne samochody. Taki woskowany model wykonany z dwóch gatunków drewna bez użycia farby to coś więcej niż zabawka – to stylowy prezent, którym można ucieszyć nawet dużego chłopca, zwanego potocznie mężczyzną.

Fiat 508 retro

A dziewczynki? Dla nich mamy piękne, drewniane wózeczki dla lalek. Utrzymane w stylu retro – czy też vintage – sprawiają, że każda dziewczynka wygląda jak z obrazka. Z budką lub otwarte, najlepiej od razu z pościelą, którą można dokupić w komplecie w promocyjnej cenie. Chyba nie zdradzimy tajemnicy, jeśli przyznamy, że jedna z naszych Klientek [też pozdrawiamy 🙂 ] zamówiła już… trzy. Zaczęło się od jednego na urodziny, ale prezent tak bardzo spodobał się rodzinie i koleżankom, że pani kupiła jeszcze dwa kolejne (także w roli prezentów). Trudno chyba o lepszą rekomendację…

(gdyby jednak była potrzebna, polecamy foto-recezję tego wózka zamieszczoną na blogu Fajne dziecko – pozdrawiamy 🙂 )

Wózek otwarty dla lalek

To oczywiście tylko czubek góry lodowej, bo pięknych zabawek z drewna mamy mnóstwo. Domki dla lalek, rozkładana stajnia czy farma, zwierzaki do ciągnięcia, konie na biegunach itd. Jest jednak produkt, którym po prostu musimy się pochwalić. Bavio.pl jest jedynym w Polsce dystrybutorem klocków „zamkowych”. To zabawka nie tylko piękna i dająca dużo frajdy, ale także… edukacyjna. Wszystko dlatego, że z naszych zestawów można zbudować kopie prawdziwych, historycznych zamków! Malbork w pokoju? No pewnie! To 15 kg drewna robi piorunujące wrażenie. W ofercie mamy już też mniejsze fortece kresowe związane z historią naszego kraju oraz bardziej kompaktowy – choć dalej uroczy –  zamek Będzin, a czym pisaliśmy tutaj. Takie cuda tylko w Bavio 🙂

 

DREWNO – materiał de luxe

Dodaj komentarz